AKCESORIA

Każdy system automatyki musi być uzupełniony o urządzenia sterujące, kontrolne i zabezpieczające kompatybilne z pozostałymi elementami systemu oraz zgodne z obowiązującymi normami i dyrektywami. Oferujemy najwyższej jakości akcesoria, które spełniają wszystkie te wymagania.

Centrale sterujące

Centrale sterujące stanowią serce każdego systemu automatyki. Centrale zostały zaprojektowane z myślą o systemach, które wymagają szerokiego zakresu funkcji oraz złożonej obsługi. Liczne funkcje nowoczesnego mikroprocesora umożliwiają spełnianie różnych wymagań stawianych przez użytkowników. Wszystkie centrale posiadają wewnętrzne 24 V obwody sterowania i kontroli oraz łatwy wybór funkcji za pomocą dip-switch`ów. W ofercie centrale do automatyki na 24 V, 230 V oraz 400 V, w obudowie z tworzywa przystosowanego do instalacji na zewnątrz.

Sterowania radiowe

Sterowanie radiowe dostępne w naszej firmie posiada certyfikaty Unii Europejskiej oraz homologacje. W ofercie nadajniki 2- i 4-kanałowe z indywidualnym kodem, zabezpieczone przed kopiowaniem (16 milionów kombinacji) oraz samokodujące odbiorniki, przystosowane do wpięcia w centrale sterujące lub obudowę. Sterowanie radiowe w systemie rolling-code.

Fotokomórki

Fotokomórki na podczerwień, wyposażone w podwójny przekaśnik spełniający najsurowsze wymogi techniczne oraz zapewniający niezawodność na długie lata. Nowoczesny i elegancki wygląd pozwala na instalację na bramie każdego typu, można je również montować w kolumienkach.

Lampy ostrzegawcze

Wiele norm zaleca używanie lamp, które - sygnalizując ruch bramy - zwiększają bezpieczeństwo użytkowania automatyki. W ofercie posiadamy lampy na 230 V z wbudowanym przerywaczem oraz na 24 V. Estetyczny wygląd pozwala na zastosowanie lamp do każdego typu bramy, można je zamontować na specjalnej podstawie.

Klawiatury i przełączniki

LAN 4 to system kontroli przejść, który tworzą 1 lub 2 klawiatury antysabotażowe połączone przewodowo z odbiornikiem przystosowanym do wpięcia w centralę lub specjalną obudowę. TEOL to bezprzewodowy 4-kanałowy cyfrowy nadajnik na 433 MHz, który pozwala na otwarcie 4 przejść po wybraniu ustalonego kodu. XEL 5 to antysabotażowe przełączniki kluczykowe przeznaczone do montażu zewnętrznego. Klawiatury oraz przełączniki można zamontować w eleganckich kolumienkach.

Kontrola dostępu

LAN 7 to system kontroli dostępu z czytnikiem zbliżeniowym - automatyczne otwarcie następuje dzięki rozpoznaniu zakodowanego breloczka lub karty magnetycznej. LAN 60 to system kontroli dostępu z żetonierką - automatyczne otwarcie następuje po wrzuceniu zakodowanego żetonu do żetonierki. LAB 9 to system kontroli dostępu z pętlą magnetyczną i detektorem - automatyczne otwarcie następuje po najechaniu pojazdu na pętlę magnetyczną.

Systemy kontroli dostępu Nice umożliwiają bezprzewodowe sterowanie automatyką za pomocą kart zbliżeniowych czy klawiatur kodowych. Dzięki kodowaniu umożliwiają bezpieczny dostęp do wszystkich urządzeń. Ich ogromną zaletą jest możliwość szybkiego otwarcia szlabanu czy bramy. Doskonale sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej czy na parkingach z których korzysta duża liczba użytkowników – zbliżeniowe czytniki Nice mają możliwość zapamiętania nawet 510 kart.

Semafory

Mogą być wykorzystywane jako sygnalizacja świetlna na osiedlach mieszkaniowych, parkingach na terenie obiektów użyteczności publicznej, centrów handlowych, wjazdach i wyjazdach z budowy oraz wielu innych miejscach. Semafory odporne są na warunki atmosferyczne, wyposażone w energooszczędne zespoły diodowe, składające się z 18 elementów LED o bardzo dużej jasności i trwałości.

Pętle indukcyjne

Pętle indukcyjne są wykorzystywane do zarządzania systemami parkingowymi – usprawniają wjazd i wyjazd na parking, a także zwiększają bezpieczeństwo. Działanie pętli indukcyjnej polega na wykrywaniu obecności pojazdu przed i za szlabanem. Najlepszy efekt daje stosowanie pętli indukcyjnej w połączeniu z fotokomórkami. Takie rozwiązanie sprawdza się w miejscach, gdzie szlaban musi zostać automatycznie zamknięty po przejechaniu pojazdu.

Panele słoneczne

Zestaw do zasilania słonecznego Solemyo został stworzony z myślą o ekologicznym i niezawodnym zasilaniu automatyki wjazdowej. Baterie słoneczne wyposażone są w akumulatory, które ładując się za dnia, wprawiają w ruch bramę w nocy lub podczas dłuższego zachmurzenia.